Riport Szandival, az énekesnővel

Helyszín: Bükkszék, Polgármesterek Bográcsfőző Versenye, 2013 június

Készítette: Nagy Krisztina, a Tamási Áron Általános Iskola újságíró szakkörös tanulója

1. Üdvözlöm itt, Bükkszéken, első kérdésem: volt-e lámpaláza tinilányként nagyobb közösség előtt?

- Hál’ istennek a legeslegelső fellépésemen is, amikor színpadra léptem, már azt éreztem, ez az én otthonom. Azaz egészséges izgalom akkor is megvolt és a mai napig is megvan, de kell is, hogy tudjak magamból adni a színpadon.

2. Második kérdésem: mikor döntötte el, hogy énekesnő lesz?

- Igazából ezen nem volt időm gondolkodni mert amikor gondolkodtam volna, azon kaptam magam, hogy énekesnő vagyok

3. Az „Ének iskolája” műsornak tervezik- e újra beindítását?

- Úgy tudom lesz új tanév, úgy hogy nagyon várom. Nagyon jó ilyen tehetséges gyerekekkel együtt dolgozni.

4. A negyedik kérdésem az lenne, mik a közeli tervei?

- A legújabb dolog az életemben az új dal, amit itt Bükkszéken énekeltem el először, és hát meghívtak Izraelbe fellépni, úgyhogy nemsokára megyünk a családdal.

5. Utolsó kérdésem: tetszett-e a SZAJLAI PÜNKÖSDI RÓZSÁK táncos fellépése?

- Nagyon szépen köszönöm, hogy kedveskedtetek nekem ezzel a koreográfiával.

Ügyesek vagytok!

Köszönjük, és köszönöm a riportot!

Riport Vastag Csabával

Helyszín: Bükkszék-Fürdő, a Salvus napon 2013. augusztus 17-én

1. Első kérdésem: Jártál-e már megyénk ezen északi részén?

- A megyében jártam, de Bükkszéken még nem jártam, ám nagyon szép, szeretem  ezt a térséget, remélem, hogy jövünk nemsokára vissza!

2. Tudom, sokfelé hívják, mennyire van betáblázva az ideje?

- Kiadják nekünk nagyjából mikor mit kell csinálni, ugyanúgy vagyunk, mint az iskolába. Nap, mint nap igyekszünk eljutni minden helyre és találkozni a kedves közönséggel.

3. Számomra a testvéri szeretet példája. Szoktál-e a testvéreddel koncertezni?

- Pont tegnap volt egy ilyen helyszín, ahol Tomi előttem volt én pedig utána. De olyan is előfordult sokszor, hogy együtt vagyunk.

4. Távolabbi célok.

Lemezt igyekszünk most csinálni. Nagyobb koncertet is tervezünk.

Igyekszünk, igyekszünk!

Interjú Szabó Józseffel

A most bemutatott könyve: Harangszó címmel jelent meg. Ez a második könyve, mely vadászélményeiről szól.

- Mi késztette arra, hogy könyveket írjon?

- Szeretném megismertetni a természet szépségét azokkal, akik még nem ismerik, és hogy milyen valójában a vadászat. Jó érzés az, hogy a gondolataimat mások is olvassák, így azok talán nem múlnak el soha.

- Hogyan fejlődött ki magában a természet szeretete?

- Már gyermekkoromban is szabadidőm nagy részét az erdőben töltöttem. Ott nagyon jól éreztem magam, később diákként minden nyári szünetben vállaltam olyan munkákat, amelyek az erdőhöz kapcsolódtak. Érettségire kaptam egy jó fényképezőgépet, amelyhez vettem egy teleobjektívet. Innentől kezdve már vadásztam, igaz, még puska nélkül. Egy-egy jó kép elkészítéséhez órákig kúsztam vagy várakoztam egy helyben. Ez örömmel töltött el.

- A második könyv novellás kötet ezek közül van- e kedvenc novellája?

- Igen, van. Ez „Az utolsó levél”. Ez az első olyan történet a novellák közül, amely nem velem történt meg. Úgy érzem még egyre több ilyen fog születni.

- Ezek szerint tervben van még más könyv megírása is?

- Hát ezzel már el is árultam, hogy igen. Több új könyv terve is foglalkoztat, a novellás kötettől az állatregényig, de szeretném megírni nagyapám élettörténetét is.

Írta: Szabó Zsombor

2012 december

OKNYOMOZÓK CSOPORT

2012. december 13-án nagyon jól éreztük magunkat. A csoport minden tagja kipróbálhatta a kamerázás és a riporterkedés élményét és titkait. Mindenki nagyon aktívan részt vett a munkában és szeretettel készítettünk riportokat egymással, amiket később visszanéztünk és nagyokat nevettünk rajta.

Ezek a feladatok ahhoz segítettek hozzá, hogy később ebben profik lehessünk. Ez egy szakkörön volt Pétervásárán, a PKTV stúdiójában.

Kinga & Krisztina