Bán Viktor riportja Végh István Igazgató Úrral:

Mikor és hol tanított először?

-1973-ban kezdem tanítani a noszvaji általános iskolába, ekkor jártam Egerbe

a tanárképzőbe  .

Gondolta volna, hogy egyszer itt ebbe az iskolába járt és most itt igazgató?
-  Nem , gyerekkoromba mindig halász és vadász akartam lenni. Még is tanár lettem majd
megválasztottak igazgatónak.

Mi segíti az ön munkáját ebben a modern világban?
- Egy részt a jó kollégák, jó családi háttérés a modernkor vívmányai.
Mivel tud feltöltődni?
- Vadászattal. Az erdőben eltöltött idő regenerál a leg jobban.
Milyen iskola utáni programokat tud ajánlani a gyerekeknek, amivel fel tudnak töltődni?

- Sport lehetőségek vannak pl :Boros Csaba tanár úr vezetésével,Szabó József tanár úr vezetésével,de lehetőség van táncra, karatéra .
Milyen nyári tábort tud  mondani?
-Kiemelném az erdélyi kirándulást, amelyre július elején kerül sor, amikor meglátogatjuk a testvér településen élő barátainkat.
Milyenek voltak a gyerekek akkor, amikor elkezdett tanítani, és most?
- Nagyon sokat változott a világ a minket körülvevő világ az emlékeim szerint sokkal jobban összetartóak voltak a gyerekek. Minden kornak meg van a maga szépsége és a jelenben is meg kell látni a jót.